Kielce zmodernizują dworzec PKS?

Kielce zmodernizują dworzec PKS?
Możliwość komentowania Kielce zmodernizują dworzec PKS? została wyłączona, 14/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, Kielce, komercyjne, nieruchomości, publiczne

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski poinformował, że miasto zamierza kupić nieruchomość, na której znajduje się dworzec autobusowy i zmodernizować budynek. Łączny koszt tej inwestycji to ok. 40-50 mln zł. Środki na rewitalizację dworca miasto planuje pozyskać z UE.

Obecnie właścicielem działki dworca jest spółka PKS 2, która zakupiła ją w 2013 r. od Skarbu Państwa. Nie mogła jednak zmodernizować obiektu według własnego projektu ze względu na plan zagospodarowania terenu uchwalony przez radnych.

Prezydent chce, aby zmodernizowany dworzec stał się „centrum komunikacyjnym”, co rozwiązałoby problem związany z korzystaniem z komunikacji miejskiej w Kielcach. Inwestycja miałaby się rozpocząć w II kwartale 2017 r. i zakończyć się po ok. 1,5 roku.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: propertynews.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.