Kanał Raduni już po remoncie

Kanał Raduni już po remoncie
Możliwość komentowania Kanał Raduni już po remoncie została wyłączona, 17/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, infrastruktura, inwestycje, pomorskie

Kanał Raduni w Pruszczu Gdańskim został już wyremontowany. Inwestycja, którą realizowała Skanska kosztowała blisko 14,9 mln zł. Remont kanału jest największym projektem infrastrukturalnym w historii powiatu. Skanska miała na wykonanie zadania 10 miesięcy.

Zadanie przeprowadzono w ramach projektu Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław – Etap I – Powiat Gdański. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, lata 2007 – 2013.

Kanał Raduni został został wybudowany w latach 1310-1338 i stanowi zabytkowy obiekt hydrotechniczny wpisany do rejestru zabytków. Teraz Kanał na całej swojej długości pełni funkcję zbiornika retencyjnego dla wód spływających z terenów jego zlewni.

Głównym celem realizacji projektu przebudowy Kanału Raduni jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, zabezpieczenie egzystencji i majątku mieszkańców, a także poprawa prowadzenia działalności gospodarczej.

Wykonanie projektu podzielono na dwa etapy. Skanska odpowiadała za realizację prac w ramach drugiego etapu, który objął realizację robót modernizacyjnych w centrum miasta, na odcinku od mostu w ciągu ul. Raciborskiego do kładki dla pieszych w ul. Wojska Polskiego.

Informacje o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: skanska.pl

Fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.