Kamienica przy ul. Świętej Barbary w Warszawie odzyska dawny blask

Kamienica przy ul. Świętej Barbary w Warszawie odzyska dawny blask
Możliwość komentowania Kamienica przy ul. Świętej Barbary w Warszawie odzyska dawny blask została wyłączona, 23/02/2016, przez␣, w␣apartamenty, architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości, Śródmieście, Warszawa

Kamienica, która znajduje się przy ul. Świętej Barbary 4 przejdzie rewitalizację. Pracownia Rewaloryzacji Architektury Nowy Zamek stoi za projektem remontu. Inwestor nie podaje jednak daty zakończenia prac.

Kamienica została zaprojektowana przez Mikołaja Tołwińskiego i zbudowana na początku XX wieku. Już na początku II wojny światowej budynek został częściowo spalony. Swój historyczny wygląd stracił w latach 70. Teraz kamienica ma odzyskać oryginalny neobarokowy wygląd fasady. W odnowionej kamienicy ma znaleźć się 8 apartamentów o powierzchni od 80 do 270 mkw. Pod podwórzem kamienicy znajdzie się także parking.

źródło: nowawarszawa.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.