Już za rok ma ruszyć budowa najwyższych biurowców w Poznaniu

Już za rok ma ruszyć budowa najwyższych biurowców w Poznaniu
Możliwość komentowania Już za rok ma ruszyć budowa najwyższych biurowców w Poznaniu została wyłączona, 25/06/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, handlowe, Headline, inwestycje, komercyjne, Poznań, usługowe

Wszystko wskazuje na to, że w 2016 roku ruszy budowa dwóch poznańskich wieżowców Andersia Silver na placu Andersa. Inwestorem jest Andersia Property, której współwłaścicielem jest miasto Poznań.

Wieżowce o przeznaczeniu biurowym będą miały po 29 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Inwestycja ma przebiegać dwuetapowo: najpierw ruszy budowa jednego z 116-metrowych wieżowców, a gdy poziom komercjalizacji osiągnie w nim 100%, ruszy budowa drugiego obiektu.

Oprócz lokali biurowych, w wieżowcach znajdą się także lokale usługowe i handlowe. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 60 mln euro. Projekt architektoniczny wieżowców został przygotowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: poznan.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.