Józefosław i Julianów dołączone do Warszawy?

Józefosław i Julianów dołączone do Warszawy?
Możliwość komentowania Józefosław i Julianów dołączone do Warszawy? została wyłączona, 20/02/2012, przez␣, w␣grunty, infrastruktura, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

W poniedziałek burmistrz Ursynowa miał złożyć sołtysom Józefosławia i Julianowa propozycję przyłączenia tych miejscowości do Warszawy. Ostatnio dołączoną miejscowością była Wesoła – należy do granic stolicy od 2002 r.

Burmistrz Ursynowa poinformował, że wielokrotnie był pytany przez mieszkańców o możliwość przyłączenia miejscowości do stolicy ze względu na naturalną bliskość tych terenów. Według sondy internetowej na lokalnej stronie Józefosławia za dołączeniem do Warszawy opowiada się 61 proc. osób.

Według obowiązujących przepisów ostateczną decyzję o takich zmianach administracyjnych podejmuje Rada Ministrów, wcześniej jednak odbywają się konsultacje społeczne.

Źródło: www.zw.com.pl

Photo by Mzungu (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.