Jest pozwolenie na budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej

Jest pozwolenie na budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej
Możliwość komentowania Jest pozwolenie na budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej została wyłączona, 01/01/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, mazowieckie, nieruchomości, pomnik, publiczne

Pozwolenie na budowę dostał właśnie projekt muzeum w Ossowie. Nie wiadomo jednak, czy budowa rozpocznie się zgodnie z planem ze względu na brak środków na inwestycję. Wszystko zależy od decyzji radnych gminy Wołomin, którzy w styczniu będą głosować za przyjęciem budżetu na 2015 rok.

Aby obiekt mógł być gotowy na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, jego budowa powinna rozpocząć się już w tym roku. Budowa ma trwać 4 lata i kosztować 21 mln zł. Kwota zostanie rozłożona i pieniądze mają być przyznawane w ramach budżetów gminy na kolejne lata.

W lipcu 2014 roku podpisana została umowa na wykonanie projektu budowlanego przez firmę Architekt Kaczmarczyk, która na swoim koncie ma m.in. projektowanie Muzeum Armii Krajowej.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.