W jakim kraju najszybciej zarobisz na apartament?

W jakim kraju najszybciej zarobisz na apartament?
Możliwość komentowania W jakim kraju najszybciej zarobisz na apartament? została wyłączona, 06/03/2012, przez␣, w␣apartamenty, ceny, finanse, inwestycje, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, sprzedaż, Warszawa

Jak podaje www.ekonomia24.pl, na luksusowe mieszkanie w Warszawie dwuosobowa rodzina musiałaby pracować 22 lata. Cena lokalu o podwyższonym standardzie w stolicy to 14 tys. zł za mkw., chociaż można też je znaleźć w cenie 30-50 tys. zł za mkw.

Portal Global Property Guide (GPG) zrobił ranking krajów według przystępności luksusowych mieszkań dla mieszkańców. Pod uwagę wzięto roczne zarobki. W krajach takich jak Belgia, Dania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Luksemburg czy Malta luksusowe nieruchomości mieszkaniowe są prawie trzy razy bardziej dostępne cenowo niż w Polsce. Najlepiej sytuacja wygląda w Belgii, tam można kupić luksusowy lokal jedynie po 5 latach.

Są jednak kraje, w których jest gorzej niż w Polsce. To np. Wielka Brytania, Francja czy Rumunia.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by The Ritz-Carlton, Millenia Singapore (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.