Jakie osiedla szykują deweloperzy

Możliwość komentowania Jakie osiedla szykują deweloperzy została wyłączona, 13/03/2015, przez␣, w␣nieruchomości

Na rynku nowych mieszkań dużo się w ostatnim czasie sprzedaje i buduje. Niektóre firmy planują rozpoczęcie w tym roku imponującej ilości inwestycji. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl zebrali informacje, jakie mieszkania przygotowują w swoich nowych projektach wiodące w branży firmy.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Rok 2015 będzie dla nas szczególnie pracowity. Przygotowujemy uruchomienie sprzedaży 15 projektów mieszkaniowych. Łącznie nasza oferta wzbogaci się o około 2.000 lokali, co jest liczbą rekordową w branży deweloperskiej. Nowe inwestycje rozpoczniemy w największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, czy Gdańsk. Będą to projekty skierowanie zarówno do odbiorców poszukujących mieszkań w segmencie popularnym, jak również do klientów inwestycyjnych, chcących kupić mieszkania w centrum, pod wynajem.

Pierwszymi inwestycjami, jakie zostaną uruchomione będą kolejne etapy już realizowanych osiedli. Następnie rozpocznie się budowa dwóch nowych osiedli w Warszawie oraz dużego projektu w centrum Krakowa przy ul. Wrocławskiej. Pozostałe inwestycje zaplanowaliśmy na drugą połowę roku. Ceny w zależności od lokalizacji wahać się będą od 3.800 do 8.100 zł/m kw.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

W tym roku zamierzamy uruchomić 18 nowych projektów, w tym nowe etapy już istniejących inwestycji. Powstanie w nich łącznie 2.500 mieszkań w standardzie popularnym. Ceny mieszkań w przeważającej liczbie będą mieścić się w limitach programu Mieszkanie dla młodych. W planowanych inwestycjach najwięcej będzie lokali dwupokojowych o metrażu od 35 do 50 m kw. i trzypokojowych od 50 do 75 m kw.

Klienci poszukujący mieszkań w wyjątkowych projektach, za które są gotowi zapłacić nieco wyższą cenę ze względu na dobrą lokalizację i jakość, także znajdą duży wybór lokali w naszej ofercie. Przykładem może być tu drugi etap inwestycji Brama Sopocka, który planujemy uruchomić w tym roku. Są w nim dostępne apartamenty trzy i czteropokojowe o metrażu od 68 do 89 m kw.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Podobnie, jak dotąd planujemy konsekwentnie uzupełniać naszą ofertę o kolejne inwestycje, które będą skierowane do różnych grup odbiorców. W tym momencie mogę poinformować o planowanym rozpoczęciu inwestycji przy ulicy Pereca w ścisłym centrum Warszawy. Chcemy w niej zaoferować szeroką gamę 1 i 2 pokojowych, kompaktowych mieszkań. Kolejną inwestycją Matexi będzie osiedle Apartamenty Marymont, utrzymane w klimacie żoliborskich willi miejskich. Prawdopodobnie w tym roku uruchomimy również sprzedaż kolejnego etapu projektu Kolska od Nowa, który realizujemy niedaleko CH Arkadia i DM Klif w Warszawie.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan

W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy kolejnych etapów osiedli, które obecnie prowadzimy. Znajdzie się wśród nich II i III etap inwestycji Kamyk Zielony, IV faza osiedla Rudy Rydz, III etap Ogrodów Ochota oraz IV i V etap projektu Konik Polny. Zamierzamy również wprowadzić do oferty dwa zupełnie nowe projekty – Osiedle Moderna w Warszawie i Osiedle Champion w podwarszawskich Ząbkach.

W pierwszym półroczu planujemy zakończyć prace budowlane w realizowanych etapach osiedli Pasikonik, Rudy Rydz Las oraz Osiedla Jordanowskiego w Częstochowie. Nieco później zostaną oddane kolejne budynki w inwestycji Konik Polny. Do końca roku skończymy także budować Miasteczko Rubikon w warszawskich Włochach, w którym oferujemy miniapartamenty. Ceny mieszkań w naszych inwestycjach kształtują się w przedziale od 3.900 zł do 7.800 zł za m kw.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol

W drugiej połowie roku wprowadzimy do sprzedaży kolejny etap osiedla Central Park Ursynów w Warszawie, w którym zaoferujemy pełny asortyment mieszkań od kawalerek do lokali 4 pokojowych. Najwięcej będzie mieszkań 2 pokojowych o metrażu do 45 m kw., które wciąż cieszą się największym zainteresowaniem nabywców.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl

Naszą kolejną inwestycję o nazwie Idea zapowiedzieliśmy już podczas ostatnich targów mieszkaniowych w Gdańsku. Osiedle powstanie na pograniczu Oliwy i Przymorza, pomiędzy ulicami Beniowskiego i Droszyńskiego, na terenie po Międzynarodowych Targach Gdańskich. Poza dobrą lokalizacją i rozwiniętą infrastrukturą, projekt wyróżniać będzie atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej. W jej tworzenie włączą się uznani artyści. Pragnęliśmy stworzyć tętniącą życiem, inspirującą przestrzeń, w której chce się być, nie ma miejsca na nudę, która wyzwalać będzie w ludziach to co najlepsze.

W najbliższym czasie powstaną trzy pierwsze budynki, w których znajdą się mieszkania o powierzchni od 40 do 100 m kw. W pierwszym budynku, który będzie miał wiele przeszkleń, balustrady, loggie, zaoferujemy przede wszystkim mieszkania 2 i 3 pokojowe. Elewację ze starannie zaprojektowanymi detalami z cegły, ozdobią grafiki przedstawiające prace malarskie naszego partnera artystycznego. Planujemy wprowadzenie w Idei inteligentnego systemu sterowania urządzeniami i instalacjami w mieszkaniu, który będzie dostępny dla klientów w standardzie.
Jeszcze w tym roku w Pruszczu Gdańskim rozpoczniemy również budowę inwestycji Brama Żuław oraz nowego projektu usytuowanego w Gdyni na pograniczu dwóch dzielnic: Karwin i Dąbrowy.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction

W tym roku kluczowymi projektami będą kolejne etapy naszej sztandarowej inwestycji Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Budowa trzeciego etapu, rozpocznie się w połowie roku. Wiosną rozpoczniemy także budowę drugiego etapu osiedla Zielona Dolina w warszawskiej Białołęce, w którym powstanie ponad 300 lokali. Zaoferujemy mieszkania od funkcjonalnie zaprojektowanych kawalerek o powierzchni od 25 m kw. do apartamentów o powierzchni blisko 130 m kw. We wszystkich inwestycjach zapewniamy wysoki standard budynków oraz wykończenia. Mieszkania będą dostępne w cenie od 4.900 zł/ m kw. Na osiedlu Zielona Dolina oferujemy obecnie wybrane lokale w promocyjnej cenie 4.324 zł/m kw., a w Bliskiej Woli wybrane mieszkania z 5 % rabatem.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Dysponujemy obecnie bankiem ziemi, pozwalającym na wybudowanie mieszkań o powierzchni blisko 120.000 m kw. W 2015 roku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży co najmniej pięć nowych inwestycji, z których cztery zlokalizowane będą w Krakowie, a jedna w Warszawie.

Już w kwietniu br. w Krakowie rusza budowa kompleksu mieszkaniowego Zawiła na Klinach. W inwestycji znajdą się 84 mieszkania o powierzchni od 34 do 78 m kw. w cenie od 5.000 zł/ m kw. Przewidziany jest tu garaż podziemny i lokale handlowo- usługowe na parterze w budynku.

W tym roku mamy w planach również rozpoczęcie budowy inwestycji wielorodzinnej w pobliżu hali widowiskowo – sportowej Tauron Arena Kraków. Budynki wielorodzinne powstaną także w Białym Prądniku oraz Nowej Hucie, w której mieszkania będą dostępne w programie MdM. Więcej informacji na temat tych projektów podamy na przełomie kwietnia i maja.

Ponadto, w tym roku chcemy ruszyć w Warszawie z budową kameralnej inwestycji przy ul. Owsianej 9 na Pradze Południe. Na parterze inwestycji znajdzie się część usługowa, na pierwszym piętrze – biurowa, a na wyższych kondygnacjach będą mieszkania. Dojazd do centrum miasta nie zajmie stąd więcej niż 20 minut. W pobliżu znajduje się Park Skaryszewski, Park OWS Waszyngtona, Park Obwodu Praga Armii Krajowej i Soho Factory.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

Na rok 2015 zaplanowaliśmy uruchomienie dwóch mieszkaniowych projektów inwestycyjnych w Warszawie. Będą to osiedla na Żoliborzu oraz na Woli. Pierwsze z nich to drugi etap inwestycji Apartamenty przy Krasińskiego, której pierwsza faza została zakończona w 2013 roku. Na położonym obok gruncie przy ul. Przasnyskiej, powstanie jeszcze jeden budynek z 124 mieszkaniami.

Realizacja drugiego projektu, zlokalizowanego na działce przy ul. Nakielskiej, będzie przebiegać dwufazowo. Docelowo powstanie w nim 251 lokali. Obie działki są położenie blisko centrum, a jednocześnie znajdują się w zielonej, spokojnej okolicy. W przypadku obu inwestycji w tym roku mamy nadzieję uzyskać pozwolenie na budowę i rozpocząć sprzedaż mieszkań.

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest

Rozpoczęliśmy niedawno realizację inwestycji na Pradze Północ przy ulicy Siedleckiej. Sąsiedztwo stacji drugiej linii metra, jak również możliwość zakupu mieszkań w programie MdM oraz nowoczesny design tego projektu sprawiają, że inwestycja cieszy się zainteresowaniem klientów.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl
Brama Sopocka_Polnord..

Tagi:␣
dompress

Omnie PRESTIGE PR

Avatar