Jaki był mijający rok na rynku wtórnym mieszkań?

Jaki był mijający rok na rynku wtórnym mieszkań?
Możliwość komentowania Jaki był mijający rok na rynku wtórnym mieszkań? została wyłączona, 10/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, kredyty, Małe M, MdM, mieszkania, nieruchomości, sprzedaż

W poprzednim roku wróżono niezbyt udany czas dla rynku wtórnego ze względu na rosnący wkład własny kredytów i zainteresowanie programem MdM. Tak się jednak nie stało, a eksperci obserwują teraz nawet wzmożony popyt na mieszkania „z drugiej ręki” i twierdzą, że taki stan rzeczy będzie się utrzymywał.

Powodem tak dużego zainteresowania mieszkaniami używanymi jest fakt, że rynek wtórny został dopuszczony do programu Mieszkanie dla Młodych (we wrześniu). We wrześniu i październiku aż 65% wniosków złożonych w programie dotyczyło właśnie lokali używanych. Choć w dużych miastach (Warszawa, Kraków) dostępność mieszkań z rynku wtórnego do MdM jest mała, to jednak z powodzeniem korzystają z tej opcji mieszkańcy małych i średnich miast.

Eksperci prognozują, że w kolejnym roku udział rynku wtórnego mieszkań będzie znaczący, co może mieć wpływ na ceny mieszkań, zwłaszcza na rynkach lokalnych.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ 

Źródło: onet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.