Jak wygląda rynek nieruchomości w Trójmieście?

Jak wygląda rynek nieruchomości w Trójmieście?
Możliwość komentowania Jak wygląda rynek nieruchomości w Trójmieście? została wyłączona, 04/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, ceny, Gdańsk, Gdynia, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Z danych GUS wynika, że od stycznia do października 2015 roku w Gdańsku zostało oddanych do użytku prawie 3100 mieszkań. To o ponad 770 więcej niż w analogicznym okresie roku 2014 – informuje portal trojmiasto.pl.

Analizy REAS pokazują, że tylko w Trójmieście liczba sprzedanych mieszkań w ciągu roku jest większa niż liczba mieszkań dostępnych w ofercie. Niewiele zmieniały się również ceny: w Gdańsku przez cały rok utrzymywały się na podobnym poziomie (6 tys. zł/mkw.). Drożej jest natomiast w Gdyni, gdzie za metr kwadratowy mieszkania średnio trzeba było zapłacić 6,8 tys. zł.

Gdańsk jest na drugim miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie dopłat z programu MdM. Są to jednak mieszkania z rynku pierwotnego, rzadziej z rynku wtórnego ze względu na narzucone limity. W Gdańsku znalazły się również inwestycje Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Źródło: trojmiasto.pl

Fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.