Jak sprzedający zmieniają ceny ofertowe?

Jak sprzedający zmieniają ceny ofertowe?
Możliwość komentowania Jak sprzedający zmieniają ceny ofertowe? została wyłączona, 24/01/2012, przez␣, w␣raporty

Z analizy ofert sprzedaży mieszkań promowanych w serwisie Szybko.pl wynika, że w 13,7% ogłoszeń cena ofertowa jest modyfikowana przez ogłoszeniodawcę. Jeszcze przed dwoma laty korekty cen były najczęściej symboliczne, rzędu tysiąca do 5 tysięcy złotych i stosowano je w celach marketingowych, aby obniżyć cenę całościową i zastosować sprawdzoną metodę 399 zamiast 400 lub też zejść na niższy pułap ceny za metr: 6950 zamiast 7050.

W minionym roku zarówno ilość modyfikacji cen ofertowych, jak i ich wielkość jest zdecydowanie większa. Najbardziej – średnio o 7,2% – obniżano ceny mieszkań 4 pokojowych; najmniej – średnio o 5,6% – popularnych lokali 2 pokojowych. W przypadku kawalerek średnio obniżano ceny o 6,1%, a mieszkań 3-pokojowych o 6%.

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.