Jak będzie wyglądało Nowe Centrum Gliwic?

Jak będzie wyglądało Nowe Centrum Gliwic?
Możliwość komentowania Jak będzie wyglądało Nowe Centrum Gliwic? została wyłączona, 02/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, nieruchomości, śląskie

Władze Gliwic zastanawiają się nad koncepcją architektoniczno-przestrzenną Nowego Centrum. W ramach przebudowy ma powstać nowe centrum przesiadkowe, plac przed dworcem kolejowym i Plac Piastów.

W tym roku ma zakończyć się przebudowa dworca kolejowego. Wtedy mają się rozpocząć inwestycje związane właśnie z Nowym Centrum. W ciągu kilku lat mają być realizowane założenia projektu. Do sfinansowania budowy centrum przesiadkowego mają być wykorzystane fundusze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Władze miasta szacują, że całe przedsięwzięcie może pochłonąć nawet 125 mln zł.

W przeprowadzonym przez miasto konkursie na koncepcję architektoniczno-przestrzenną wygrała gliwicka pracownia An Archi Group.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: propertydesign.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.