Inwestycja w wyjątkową nieruchomość

Inwestycja w wyjątkową nieruchomość
Możliwość komentowania Inwestycja w wyjątkową nieruchomość została wyłączona, 21/10/2013, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, dolnośląskie, finanse, handlowe, Headline, komercyjne, miasta, nieruchomości, regiony, usługowe, Wrocław

Mierząca 63 metry wieża ciśnień wybudowano została we Wrocławiu, w latach 1903-1904 według projektu Karla Klimma. Znajduje się na południowych obrzeżach miasta, u zbiegu alei Wiśniowej i ulicy Sudeckiej. Od początku istnienia wieża wyposażona była w elektryczną windę, która zabierała na górę zainteresowanych widokami. Konstrukcja wieży wymurowana jest z cegły klinkierowej i nakryta dachem namiotowym. Na szczycie umieszczono masywny hełm o cechach secesyjnych.

Wieża została wpisana do rejestru zabytków 19 października 1978 roku. W końcu lat 90. została wykupiona przez Stephan Elektronik Investment. Na podstawie projektu Wacława Bieniasza-Nicholsona przekształcono ją w kompleks restauracji o nazwie „Wieża Ciśnień”.

Wielkość działki, na której znajduje się obiekt to 4500 m2, powierzchnia do zagospodarowania wynosi około 1000 m2, a całkowita powierzchnia użytkowa budynku to ponad 2000 m2. Wieża wyposażona jest w dwie windy 8-osobowe. jedna w obrębie dolnej części restauracyjnej oraz druga w przybocznej wieży, prowadząca aż do 13 piętra.

W rozmowie z Panem Michałem Korczakiem, który reprezentuje właściciela Wieży Ciśnień możemy dowiedzieć się, że obiekt ten to przede wszystkim ekskluzywna restauracja – Wieża Ciśnień – oraz stylowe bistro na parterze. Wielopoziomowa strefa gastronomiczna oferuje ponad 200 miejsc dla gości zarówno w bistro kawiarni na parterze jak również w restauracji i sali bankietowej. Restauracja na drugim piętrze szczyci się wspaniałym i gustownym wnętrzem oraz. Na 5 piętrze znajduje się osłonięty od wiatru taras, który zapewnia gościom wspaniałe widoki. W przypadku inwestycji rekomendowane jest dalsze prowadzenie działalności gastronomicznej. W górnej części wieży, z której usunięty został zbiornik wody, zostało wybudowanych 6 kondygnacji z klatką schodową i szybem na trzecią windę. Stanowi to doskonałe miejsce na centrum Spa, fitness, mały hotel, luksusowe apartamenty, ekskluzywne biura lub wyjątkową siedzibę firmy.”

Oferta promowana w portalu Szybko.pl z ceną wywoławczą 24 mln złotych jest zaproszeniem do negocjacji. Według eksperta ds. rynku komercyjnego z Szybko.pl Norberta Bąbalickiego cena wywoławcza wynika przede wszystkim z usytuowania nieruchomości w centrum miasta oraz faktu, iż budynek posiada gotowe zaplecze restauracyjno-gastronomiczne. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w wieży pozostaje jeszcze duża powierzchnia do dowolnego zagospodarowania.

Omnie Norbert Bąbalicki

Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.