Ostatni etap nowej inwestycji w centrum Swarzędza

Ostatni etap nowej inwestycji w centrum Swarzędza
Możliwość komentowania Ostatni etap nowej inwestycji w centrum Swarzędza została wyłączona, 19/04/2012, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

W centrum Swarzędza, przy ulicy Grudzińskiego 7, na terenie byłej fabryki armatur, powstaje kompleks mieszkaniowy, którego inwestorem jest firma Kalbud Deweloper. Prace pełną parą ruszyły na początku maja 2011 roku. Gotowy jest już dwupoziomowy parking podziemny, parter z przeznaczeniem na lokale handlowo-usługowe oraz  IV poziomy naziemne z mieszkaniami. Obecnie trwają prace związane z realizacją V i VI kondygnacji.

Swarzędz leży zaledwie 10 km na wschód od Poznania i między innymi dlatego nazywany jest sypialnią dla mieszkańców stolicy Wielkopolski. To powoduje, że miastem interesują się deweloperzy, a tym samym powstają tam nowoczesne inwestycje mieszkaniowe.

Inwestycję przy ul. Grudzińskiego 7 wyróżnia estetyczna architektura, która wkomponuje się w okoliczną zabudowę. Z kolei duże zagęszczenie istniejących w pobliżu innych budynków mieszkalnych, sklepów czy instytucji publicznych mocno ogranicza możliwości parkowania. Dlatego też Kalbud Deweloper, wraz z generalnym wykonawcą projektu Hochtief Polska S.A., zdecydował się na budowę pierwszego w Swarzędzu, parkingu podziemnego. Tym samym powstała dwupoziomowa hala garażowa. – Mieszkańcy nowego osiedla dostaną do dyspozycji 185 miejsc parkingowych. Całość będzie miała powierzchnię do 2.650 m kw., a wymiary pojedynczego miejsca to 2,5 x 5 metrów – mówi Tomasz Wnuk z firmy Kalbud Deweloper. – Zdziwił nas fakt, że ponad 30-tysięczne miasto nie ma jeszcze parkingu podziemnego – dodaje T. Wnuk. Z myślą o osobach niepełnosprawnych do wspomnianej podziemnej hali garażowej zostanie doprowadzona nowoczesna, wyciszona winda.

Ponadto, dla bezpieczeństwa i wygody lokatorów, każde mieszkanie będzie zaopatrzone w video-domofon. Inwestor zadba również o punkty handlowo-usługowe oraz małą architekturę. Powstaną tereny zielone, oświetlenie czy plac zabaw.

W IV kwartale 2012 roku do użytku zostanie oddanych pierwsze 116 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 28 do67 mkw. Ceny rozpoczynają się od 4.444 zł netto za m kw.

Inwestycja położona w samym sercu Swarzędza umożliwia korzystanie z wszelkich dobrodziejstw istniejącej infrastruktury. W pobliżu znajdują się przedszkola, szkoła podstawowa, placówki zdrowotne, apteki czy sklepy. Mieszkańcy inwestycji będą mogli również czerpać radość z odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Sąsiedztwo jeziora Swarzędzkiego oraz liczne obiekty sportowe, w tym nowoczesna pływalnia, to kolejne zalety lokalizacji.

 

Omnie Kalbud Deweloper

Avatar
Kalbud Deweloper specjalizuje się w wykonaniu lokali mieszkalnych i użytkowych o wysokim standardzie. Deweloper realizuje także obiekty użyteczności publicznej oraz punkty handlowe. Firma wykonała m.in. cieszącą się dużą popularnością inwestycję – Osiedle Kalinowe w Rokietnicy, a obecnie buduje kompleks mieszkaniowy przy ul. Grudzińskiego 7 w Swarzędzu. Kalbud Deweloper od kilku lat współpracuje z firmą Hochtief Polska, generalnym wykonawcą jego projektów, który znany jest z budowy Starego Browaru i remontu lotniska Ławica w Poznaniu.