Intratny biznes? – Dom dla seniora

Intratny biznes? – Dom dla seniora
Możliwość komentowania Intratny biznes? – Dom dla seniora została wyłączona, 18/11/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, nieruchomości

Właściciele polskich obiektów hotelowych coraz częściej myślą o przekształceniu ich na domy starości. Zysk jest dość duży: w ciągu roku może sięgnąć nawet kilku milionów złotych.

Średnia wieku w Unii Europejskiej to ponad 77 lat. W ciągu kolejnych lat zapotrzebowanie na domy spokojnej starości będzie rosło lawinowo. Już teraz nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy, wyjeżdżają do krajów, gdzie opieka nad starszymi jest tańsza. Głównie do Hiszpanii, jednak powoli przekonują się także do innych krajów, w tym Węgier, Czech i Polski.

Jak podaje interia.pl, prowadząc dom opieki dla 75 osób, można liczyć na roczny przychód w wysokości 3,78 mln zł. Po odjęciu kosztów prowadzenia takiej placówki, zysk netto wyniesie ok. 1,32 mln zł.

Źródło: interia.pl

Photo by D T G (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.