Inauguracja Centrum Kulturalno-Kongresowego na Jordankach

Inauguracja Centrum Kulturalno-Kongresowego na Jordankach
Możliwość komentowania Inauguracja Centrum Kulturalno-Kongresowego na Jordankach została wyłączona, 14/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, infrastruktura, inwestycje, Toruń

W sobotę 12 grudnia uroczyście otwarto Centrum Kulturalno-Kongresowe na Jordankach w Toruniu. Cała inwestycja pochłonęła blisko 158 mln zł. Obiekt znajduje się blisko Starego Miasta.

W budynku o powierzchni 22 tys. mkw. mogą się odbywać koncerty, konferencje, kongresy i targi. Budynek Centrum mieści Salę Koncertową (dla 882 widzów) oraz salę kameralną (dla 287 widzów), które mogą być ze sobą połączone. Budynek został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Fernando Menisa. CKK na Jordankach to najnowocześniejszy obiekt tego typu w regionie.

CKK Jordanki to również siedziba Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Uroczystej inauguracji obiektu towarzyszył koncert tejże Orkiestry.

Źródło i fot.: jordanki.torun.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.