Ile przeciętny Polak wydaje na utrzymanie mieszkania?

Ile przeciętny Polak wydaje na utrzymanie mieszkania?
Możliwość komentowania Ile przeciętny Polak wydaje na utrzymanie mieszkania? została wyłączona, 03/12/2015, przez␣, w␣finanse, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości

W 2013 r. statystyczny Polak na utrzymanie swojego mieszkania wydawał aż 1/5 swoich zarobków – wynika z danych Eurostatu. Teraz, za sprawą deflacji, koszty te są nieco mniejsze, ale wciąż należą do najwyższych w UE względem wysokości zarobków.

W wielkich miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław średni czynsz wynosi 350-600 zł na miesiąc. Do tego dochodzą opłaty za media. Utrzymanie domu jednorodzinnego jest jeszcze droższe – najwięcej pieniędzy pochłania ogrzewanie oraz rachunki za wodę. Z danych GUS wynika, że przez ostatnie dwa lata koszty związane  z opłatami za media rosły dwa razy szybciej niż inflacja.

Coraz częściej klienci szukający mieszkania decydują się na lokale tzw. bezczynszowe, w których mieszkańcy nie płacą czynszu ani funduszu remontowego, jednak większość prac muszą wykonywać sami, co nie zawsze jest opłacalne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również mieszkania z centralnym ogrzewaniem.

Informacje o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: onet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.