Ile Polacy wydają na ogrzewanie?

Ile Polacy wydają na ogrzewanie?
Możliwość komentowania Ile Polacy wydają na ogrzewanie? została wyłączona, 06/11/2012, przez␣, w␣Ekonomiczny dom, raporty

Millward Brown SMG KRC  sporządziło raport „Polacy a wydatki na ogrzewanie”, z którego wynika, że 34 proc. osób nie zdaje sobie sprawy z wysokości opłat, które ponosi za ogrzewanie. Kontroli nad wydatkami nie mają głównie ci, którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych lub ci, którzy płacą rachunki kolektywnie z innymi mieszkańcami lub w odstępach czasowych jednego lub dwóch miesięcy.

Ponad 50 proc. ankietowanych nie pamiętało, jak wysokie rachunki płaci. Według dr Agnieszki Popławskiej z SWPS: – Jak pokazują wyniki badania 90 proc. Polaków deklaruje, że chciałoby mieć wpływ na wielkość płaconych rachunków za ogrzewanie, natomiast tylko 63 proc. mówi, że taki wpływ posiada. To potwierdza obserwację, że ludzie mają świadomość potrzeby oszczędzania, ale nie zawsze są w stanie ją spełnić. Być może dlatego, że tylko połowa ma realny wpływ i narzędzia, żeby zadbać o ogrzewanie.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Bios (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.