Ile kosztuje dom w europejskim kurorcie?

Ile kosztuje dom w europejskim kurorcie?
Możliwość komentowania Ile kosztuje dom w europejskim kurorcie? została wyłączona, 27/01/2014, przez␣, w␣apartamenty, domy, Europa, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, świat

Zakup mieszkania lub domu w europejskim kurorcie to koszt kilka razy wyższy od kupna nieruchomości w polskich górach. Jak podaje Lion’s Bank, w Szwajcarii I Austrii cena za metr wynosi nawet kilkanaście tysięcy euro.

Warunki panujące obecnie na polskich stokach nie napawają optymizmem. Zapaleni narciarze wybierają urlop za granicą. W tym roku liczba zorganizowanych wycieczek zagranicznych w sezonie zimowym wzrosła o 23 proc.

Im dalej od Polski, tym drożej. Nieruchomości w miarę przystępnie cenowo można znaleźć na Słowacji. Jak podaje forsal. pl, można tam kupić apartament za cenę 70 tys. euro. W Austrii jest już dużo drożej. Za mieszkanie 75-metrowe w Zell am See nabywca zapłaci 323 tys. euro. Zarówno w Austrii, jak i Szwajcarii kilkuset metrowe apartamenty kosztują nawet kilka mionów euro.

 Sprawdź ceny nieruchomości w polskich kurortach

Źródło: forsal.pl

Photo by Valerii Tkachenko (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.