IDS-y w budowie

IDS-y w budowie
Możliwość komentowania IDS-y w budowie została wyłączona, 04/05/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie, PKP

PKP realizuje swój autorski projekt, czyli innowacyjne dworce systemowe. Projekt zakłada powstanie funkcjonalnych i ekologicznych obiektów do obsługi pasażerów. Program obejmuje cztery miasta: Mławę, Nasielsk, Strzelce Krajeńskie i Ciechanów.

W trzech pierwszych miastach roboty już trwają, natomiast w Ciechanowie prace mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Dworce systemowe w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich zostaną oddane do użytku w trzecim kwartale tego roku. Budynek w Ciechanowie zostanie natomiast udostępniony podróżnym w czwartym kwartale.

Niedawno PKP podjęło decyzję o budowie IDS-u także w Oświęcimiu. Obiekty powstaną również w innych miejscowościach, jeśli dworce sprawdzą się pod względem ekonomicznym i funkcjonalnym.

Źródło: eurobuildcee.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.