i2 Development wchodzi na rynek główny GPW

i2 Development wchodzi na rynek główny GPW
Możliwość komentowania i2 Development wchodzi na rynek główny GPW została wyłączona, 28/07/2015, przez␣, w␣deweloperzy, Headline, inwestycje, publiczne

i2 Development, wiodący wrocławski deweloper, zdecydował się na publiczną emisję akcji i wejście na rynek główny GPW. Swoje potrzeby szacuje na kilkadziesiąt milionów złotych.

Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do KNF. – zapowiada Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Swoje potrzeby inwestycyjne na najbliższe lata grupa i2 Development szacuje na ok. 100 mln zł. – W ramach oferty publicznej będziemy chcieli pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych, co zapewni nam dalszy dynamiczny rozwój. Dokładne informacje dotyczące wielkości i terminów oferty publicznej podamy po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu prospektu emisyjnego. – mówi Marcin Misztal.

Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.