Hiszpanie obniżają podatki by walczyć z recesją

Hiszpanie obniżają podatki by walczyć z recesją
Możliwość komentowania Hiszpanie obniżają podatki by walczyć z recesją została wyłączona, 17/09/2011, przez␣, w␣Europa, finanse, świat

Aż o 34,8% w skali roku spadła w lipcu liczba transakcji na hiszpańskim rynku mieszkaniowym. To największy regres od 2 lat. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatruje się w wysokim bezrobociu oraz ograniczaniu wydatków publicznych w związku z działaniami rządu mającymi poprawić stan budżetu państwa. Wcześniej wskazywano na 42-proc. zmniejszenie się liczby kredytów hipotecznych na zakup mieszkania. Problemem pozostaje ogromna liczba niesprzedanych domów w Hiszpanii. By zachęcić do kupna nowych mieszkań hiszpańskie władze obniżyły do końca tego roku na nie VAT z 8% do 4%.

Źródło: Home Broker Daily Photo by Rogeross (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.