Grunty długo czekają na nabywców

Grunty długo czekają na nabywców
Możliwość komentowania Grunty długo czekają na nabywców została wyłączona, 04/02/2013, przez␣, w␣budowlane, działki, grunty, nieruchomości

Czas sprzedaży działek budowlanych znacznie się wydłużył. Średnio na kupca czeka się nawet dwa lata. Na rynku terenów pod budowę domów jednorodzinnych i osiedli wielorodzinnych – marazm. Chyba, że trafią się okazje, czyli tanie lub dobrze położone działki. Najdłużej na amatorów czekają grunty wydzielone z pól, bez dróg i mediów. Gruntów budowlanych w ofercie biur nieruchomości, na portalach jest najwięcej, a transakcji sprzedaży bardzo mało. Średni czas sprzedaży działki to nawet rok lub więcej. Niewykluczone, jest niewielkie ożywienie w budownictwie jednorodzinnym, spowodowane korzystnym kredytem na budowę domów pasywnych, co pośrednio może wpłynąć pozytywnie na obrót gruntami budowlanymi. Jednak na razie z pewnością tendencja spadkowa – jeśli chodzi o ceny i zainteresowanie działkami – będzie się utrzymywać.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Norbert Bąbalicki

Avatar
Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.