Goodman rozpoczyna prace budowlane w Gliwicach

Goodman rozpoczyna prace budowlane w Gliwicach
Możliwość komentowania Goodman rozpoczyna prace budowlane w Gliwicach została wyłączona, 31/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, inwestycje, komercyjne, magazynowe, śląskie

Goodman rozpoczął budowę pierwszego magazynu o powierzchni 22,5 tys. mkw. w nowym centrum logistycznym Gliwice Logistics Centre. Przekazanie obiektu planowane jest na I kwartał 2016 r.

Pierwszym najemcą 9,1 tys. mkw. powierzchni w tym nowoczesnym obiekcie jest Zarys International Group, wiodący producent i dostawca sprzętu medycznego. Pozostałe 13,4 tys. mkw. budowane jest spekulacyjnie.

W nowym gliwickim centrum logistycznym Zarys wynajmie 8,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 500 mkw. powierzchni biurowej. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 100 osób pracujących przy dystrybucji produktów Zarys w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy magazyn pozwoli firmie zwiększyć jej skalę działalności i umożliwi dalszy rozwój w regionie.

Najem nowej powierzchni magazynowej i biurowej jest wynikiem intensywnego rozwoju firmy i konsekwentnego wdrażania strategii oraz zmian jakie zachodzą w Zarysie. Będziemy kontynuować tę tendencję także w następnych latach. Skupiamy się bardzo intensywnie na polskim rynku ale coraz istotniejszy staje się eksport na  rynki ościenne, stąd inwestycja w nowe powierzchnie magazynowe i biurowe, tak aby spełniać oczekiwania naszych klientów, móc szybciej, taniej oraz z odpowiednim wyprzedzeniem oferować im produkty najwyższej jakości – komentuje Paweł Ossowski, Business Development Manager Zarys International Group.

Goodman Gliwice Logistics Centre o docelowej powierzchni 51 tys. mkw. zlokalizowane jest w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Podstrefie Gliwice, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 88 z bezpośrednim połączeniem z autostradą A1 oraz A4. Dzięki znakomitej infrastrukturze drogowej centrum zapewnia doskonałe połączenie z sześcioma miastami stołecznymi w Europie, znajdującymi się w promieniu 600 km, takimi jak Berlin, Bratysława, Praga, Budapeszt, Wiedeń i Warszawa.

Najnowsze centrum logistyczne Goodman w Gliwicach, którego pierwszym klientem został Zarys jest drugim parkiem firmy w województwie śląskim. Goodman dysponuje również powierzchnią magazynową w Goodman Sosnowiec Logistics Centre, gdzie powstał już nowoczesny magazyn o powierzchni 25,8 tys. mkw. dla firmy logistycznej ILS, należącej do Grupy Inter Cars.

Więcej informacji o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.