Główny grzech deweloperów – raport UOKiK

Główny grzech deweloperów – raport UOKiK
Możliwość komentowania Główny grzech deweloperów – raport UOKiK została wyłączona, 04/02/2014, przez␣, w␣deweloperzy, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Czy kupno mieszkania będącego jeszcze w budowie jest bezpieczne? Niestety, nie zawsze. Tak wynika z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przede wszystkim zmorą dla nowych nabywców mieszkań są nagminne bankructwa firm z branży  budowlanej. Trafiają się też deweloperom. Głośno w mediach było m.in. o upadłości Ganta, jednego z największych deweloperów w kraju, ostatnio zbankrutowała inna wrocławska spółka – As-Bau.

Jest szansa, że dzięki obowiązującej od blisko dwóch lat ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego klienci bankrutów nie zostaną z niczym. Może się jednak okazać, że do mieszkań, których budowę sfinansowali, będą musieli jeszcze sporo dopłacić. Oczywiście każda z tych spraw jest inna. W dodatku są one skomplikowane, bo niedoszli właściciele mieszkań nie są jedynymi wierzycielami upadłej firmy.

Sprawdź nową wyszukiwarkę szybko.pl

Źródło:

http://wyborcza.biz/

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.