Gliwice planują sprzedaż 10 nieruchomości

Gliwice planują sprzedaż 10 nieruchomości
Możliwość komentowania Gliwice planują sprzedaż 10 nieruchomości została wyłączona, 14/03/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, regiony, śląskie

Urząd Miasta w Gliwicach poinformował o planach sprzedaży 10 nieruchomości znajdujących się przy Drogowej Trasie Średnicowej. Jak ocenia prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz: – Dzięki lokalizacji w Gliwicach podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w naszym mieście mocno rozbudował się sektor produkcyjny. W Nowych Gliwicach świetnie rozwijają się nowoczesne firmy technologiczne. Budowa DTŚ, która podniesie dostępność komunikacyjną centrum Gliwic dla mieszkańców Zabrza, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Chorzowa powinna wzmocnić także lokalny handel i usługi.

Władze miasta liczą na to, że DTŚ wpłynie na wzrost atrakcyjności terenów po dawnej Hucie Gliwice. Tereny, które miasto wystawia na sprzedaż znajdują się m.in. przy ul. Śliwki, Portowej, Dubois i Bohaterów Getta Warszawskiego.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Photo by Lestat (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.