Ghelamco wybuduje nowy stadion w Belgii

Ghelamco wybuduje nowy stadion w Belgii
Możliwość komentowania Ghelamco wybuduje nowy stadion w Belgii została wyłączona, 13/04/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Europa, Headline, inwestycje

Firma Ghelamco zwyciężyła w publicznym przetargu z innowacyjną koncepcją Eurostadium. Bruksela zyska nową arenę do sportowych rozgrywek na ponad 60 tysięcy widzów z nowoczesną infrastrukturą, doskonale rozplanowaną komunikacją i spójną koncepcją otoczenia. Rozgrywane na nim będą między innymi mecze turnieju EURO 2020.

Ghelamco, mając na uwadze takie wartości, jak funkcjonalność, ekologię i bezpieczeństwo, stworzyło spójną wizję wielofunkcyjnego i zrównoważonego obszaru miejskiego, obejmującego stadion sportowy, centrum innowacji, 11-hektarowy park oraz zintegrowaną komunikację, pozwalającą sprostać wyzwaniom, jakim jest zapewnienie odpowiedniej przepustowości pojazdów i łączności z innymi częściami miasta.

Eurostadium zapewni miejsca dla 60 250 widzów, w tym 6550 miejsc w lożach VIP oraz 250 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Trzypoziomowy podziemny parking na 500 miejsc dla autobusów oraz na 12 000 miejsc dla samochodów osobowych.

Źródło: www.interia.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.