Gdzie w Warszawie najłatwiej kupić mieszkanie?

Gdzie w Warszawie najłatwiej kupić mieszkanie?
Możliwość komentowania Gdzie w Warszawie najłatwiej kupić mieszkanie? została wyłączona, 14/01/2013, przez␣, w␣Białołęka, Bielany, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, Mokotów, nieruchomości, Ochota, raporty, Śródmieście, Ursynów, Warszawa

Pierwsza trójka zestawienia dzielnic z największą podażą mieszkań zazwyczaj wygląda tak samo: Mokotów, Śródmieście i Ursynów. Jednak w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpiła pewna godna uwagi zmiana. O 3 punkty procentowe zwiększyła się podaż mieszkań w Śródmieściu, gdzie ceny są najwyższe w Warszawie, natomiast na Białołęce, gdzie można kupić najtańsze mieszkania, podaż zmniejszyła się o 3 punkty procentowe.

Źródło: www.szybko.pl

Podaż zwiększa się naturalnie, jeśli w danej dzielnicy realizowanych jest wiele nowych inwestycji. Biorąc pod uwagę ten czynnik w najbliższych latach należy spodziewać się zwiększenia podaży na Targówku, Pradze Północ i Południe. Motorem do lokalizowania inwestycji w tych rejonach jest budowa drugiej linii metra.

Z drugiej strony w 2013 roku będziemy mieli nadal do czynienia z niewielkim popytem, uwarunkowanym ograniczonymi możliwościami finansowymi kupujących. Od miesięcy poszukiwane są mieszkania z najtańszego segmentu cenowego. Można więc przewidywać, że procentowo wzrośnie liczba ofert w najdroższych dzielnicach: Śródmieściu, Mokotowie, Ursynowie i Ochocie.

Źródło: www.szybko.pl
Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.