GDDKiA pozywa Covec

GDDKiA pozywa Covec
Możliwość komentowania GDDKiA pozywa Covec została wyłączona, 08/09/2011, przez␣, w␣drogi, infrastruktura, inwestycje, Łódź, łódzkie, mazowieckie, miasta, prawo, regiony, Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce pozwać do sądu konsorcjum Covec. Powód to zignorowanie przez Chińczyków kar umownych i odszkodowań.

Jeszcze w czerwcu GDDKiA zapowiadała, że należności zostaną wyegzekwowane od chińskiej strony. W środę rzeczniczka generalnej dyrekcji poinformowała: – Chińskie banki gwarantujące kontrakty z Covec na budowę autostrady A2 przesłały do Banku Gospodarstwa Krajowego informację, jakoby Ludowy Sąd Chiński na wniosek Covec zawiesił wypłatę należnych nam gwarancji.

Teraz dyrekcja chce wnieść pozew do sądu o spłatę kar umownych oraz odszkodowania. GDDKiA przygotowała też drugi wniosek o zwrot kosztów podwykonawcom, którzy pracowali przy budowie autostrady.

 

Źródło: wyborcza.biz

Photo by Lavas (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.