Gdańsk pozywa mieszkańców za nieruchomości

Gdańsk pozywa mieszkańców za nieruchomości
Możliwość komentowania Gdańsk pozywa mieszkańców za nieruchomości została wyłączona, 14/11/2012, przez␣, w␣Gdańsk, lokalne, miasta, nieruchomości, pomorskie, regiony

Od 2011 r. miasto Gdańsk założyło w sądzie 600 spraw cywilnych i karnych. Wiele z tych spraw tyczy się nieruchomości, przede wszystkim niespłacania podatku od użytkowania wieczystego. Zdarza się, że podmioty gospodarcze lub osoby prywatne nie spłacają go latami.

Drugim najczęstszym problemem jest wykup mieszkań komunalnych. Gdańsk zdecydował się na sprzedawanie mieszkań z bonifikatą sięgającą nawet 90 proc., zastrzegając przy tym, że nieruchomości nie można sprzedać przez kolejne 5 lat. Naruszenie tego założenia pociągnęło za sobą kolejne sprawy sądowe.

Inne problemy związanie z nieruchomościami dotyczyły niespłacania rat w ramach wykupu mieszkania komunalnego czy też bezprawnego zajęcia nieruchomości.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Nikater (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Daniel Kosiński

Avatar
Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.