Galeria Metropolia z finansowaniem

Galeria Metropolia z finansowaniem
Możliwość komentowania Galeria Metropolia z finansowaniem została wyłączona, 15/09/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Gdańsk, handlowe, Headline, komercyjne

Getin Noble Bank S.A. wypłacił pierwszą transzę kredytu inwestycyjnego na realizację obiektu Galeria Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu.

Inwestycja obejmuje budowę Galerii Metropolia oraz hotelu ze 126 pokojami wraz z centrum konferencyjnym. Tę wieloetapową inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. W sąsiedztwie inwestycji powstaje osiedle Browar Gdański, które zaoferuje 800 mieszkań oraz Browar Kulturalny oferujący 20 tys. mkw. powierzchni usługowo-rozrywkowej.

Na dzień dzisiejszy pozwolenie na budowę posiada prawie 11ha gruntów. Uruchomienie kredytu przez GNB S.A to ostatni element z zakresu finansowego naszej inwestycji we Wrzeszczu. Wcześniej uzyskaliśmy finansowanie na obiekt hotelowy sąsiadujący z Galerią Metropolia z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu JESSICA. Dziś możemy śmiało stwierdzić, że posiadamy 100% uruchomionego zabezpieczenia finansowego dla wszystkich inwestycji prowadzonych w rejonie Wrzeszcza. Komercjalizacja wszystkich inwestycji postępuje w bardzo dobrym tempie, zarówno jeżeli chodzi Galerię Metropolia, Hotel, Browar Kulturalny jak i sprzedaż mieszkań na osiedlu Browar Gdański. W pierwszym etapie sprzedaży mieszkań oddanych przed rokiem do użytkowania pozostało kilka ostatnich apartamentów, etap drugi został w całości sprzedany do Funduszu Inwestycyjnego, natomiast etap III, którego budowę rozpoczęliśmy w czerwcu jest sprzedany w 75% – informuje Michał Rułka, manager projektu Galeria Metropolia.

Źródło: galeriametropolia.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.