Firmy wciąż tną koszty najmu

Możliwość komentowania Firmy wciąż tną koszty najmu została wyłączona, 08/04/2013, przez␣, w␣biurowe, komercyjne, nieruchomości, porady, wynajem

75625_4011Wydłuża się okres poszukiwania nowych siedzib przez najemców. Niektórzy zmuszeni będą czekać na przeprowadzkę nawet do dwóch lat.

Okazuje się, że mimo wysokiej podaży na rynku biurowym, przedsiębiorcy potrzebują coraz więcej czasu na znalezienie odpowiedniego lokum. Proponowana przez wynajmujących oferta nie zawsze spełnia wysokie wymagania techniczne stawiane przez najemcę, natomiast,  alternatywne budynki wymagają podpisania umowy przednajmu ponieważ są dopiero na etapie planowania. Dodatkowo w obecnej sytuacji gospodarczej spółki ograniczają koszty związane z najmem biura, co znacznie ogranicza wybór oferty.

Znalezienie odpowiedniego lokum  i negocjacja warunków umowy najmu biura oraz prace adaptacyjne zajmują średnio od sześciu do 15 miesięcy.  Wszystko uzaleznione jest od decyzyjności zarówno najemcy, jak i dewelopera. Im szybciej właściciel nieruchomości jest w stanie zareagować na potrzeby i wymagania najemcy, tym szybciej dojdzie do transakcji najmu

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.