ECO Spektrum Tower

ECO Spektrum Tower
Możliwość komentowania ECO Spektrum Tower została wyłączona, 24/06/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, ECO, Headline, komercyjne, Śródmieście, Warszawa

Warszawski wieżowiec otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec spełnił kryteria w kategoriach: jakości środowiska wewnętrznego, efektywności energetycznej, dostępności transportowej, stosowanych materiałów i konstrukcji, zarządzania eksploatacją i realizacją oraz gospodarki wodnej i zarządzania odpadami.

– W odróżnieniu od innych nowo wybudowanych inwestycji z certyfikatem środowiskowym, Spektrum Tower jest przykładem głębokiej modernizacji budynku, czyli poprawy jakości już istniejącej substancji budowlanej. Z punktu widzenia zrównoważonego projektowania, wprowadzone zmiany obejmują poprawę eksploatacji budynku, jak również redukcję zużycia energii i gospodarowania wodą – mówi Jan Cieśla, prowadzący zespół ds. zrównoważonego budownictwa w BuroHappold Engineering.

Źródła: eurobuildcee.com

 

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.