Dziś decyzja o wysokości rat i zdolności kredytowej Polaków

Dziś decyzja o wysokości rat i zdolności kredytowej Polaków
Możliwość komentowania Dziś decyzja o wysokości rat i zdolności kredytowej Polaków została wyłączona, 08/02/2013, przez␣, w␣ceny, finanse, kredyty, Uncategorized

Dziś, jak wynika z przewidywań ekonomistów, Rada Polityki Pieniężnej może podjąć decyzję o obniżeniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Wpłynęłoby to na kolejny spadek stawki WIBOR – głównego składnika oprocentowania kredytów hipotecznych.

Gdyby ten zanotował analogiczny spadek (o 25 punktów) obniżyłyby się też raty kredytów zaciągniętych w rodzimej walucie o niespełna 15 zł miesięcznie na każde 100 tys. pożyczonego kapitału – przy założeniu marży na poziomie 1,5% i 25-letniego okresu kredytowania. Ale uwaga! Zmiany te nie są automatyczne. Banki aktualizują oprocentowanie kredytów hipotecznych na przykład w cyklach kilkumiesięcznych lub dopiero wtedy, gdy WIBOR zmieni się o przynajmniej kilkadziesiąt punktów bazowych. Faktyczny efekt dziś podjętej przez radę decyzji kredytobiorcy zobaczą więc dopiero najpóźniej za kilka miesięcy.

Źródło:

http://gp.pl/

 

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.