DZIEŃ OTWARTY OPACKIEJ

DZIEŃ OTWARTY OPACKIEJ
Możliwość komentowania DZIEŃ OTWARTY OPACKIEJ została wyłączona, 13/05/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

W sobotę, 21 maja, zapraszamy na Dzień Otwarty inwestycji Opacka. Od godziny 10:00 do 15:00 będzie można zobaczyć wyjątkowe wnętrza projektu zrealizowanego w historycznej części Oliwy. Obowiązują zapisy.

Opacka to zdecydowanie inwestycja dla koneserów. Kameralny kompleks zrealizowano w prestiżowej, zabytkowej lokalizacji Gdańska, niedaleko Archikatedry Oliwskiej. Inwestycja została wkomponowana w naturalne, zielone otoczenie i jest oddalona od głównych ciągów pieszych. Architekci z Roark Studio umieścili w czterech trzypiętrowych budynkach wiele nieoczywistych inspiracji zaczerpniętych z historycznej tkanki Oliwy, jak czarno-szara kolorystyka elewacji, dachy o niskim kącie nachylenia oraz charakterystyczne dla oliwskiej zabudowy lukarny. 

Prestiżowy kompleks posiada zaledwie 51 apartamentów. Te na ostatnich kondygnacjach mają ponadstandardową wysokość od 3,05 do 4,20 m. W Opackiej powstał także prywatny klub z projektorem filmów, strefa fitness z saunami, roślinne patio oraz plac zabaw z domkiem obserwacyjnym dla dzieci. Wnętrza wykończono szlachetnymi materiałami, starannie dopasowanymi do koncepcji inwestycji. Spiek naturalny na posadzce nawiązuje do brukowanych ulic Oliwy. Wzorzyste szkło jest z kolei inspirowane witrażami z Archikatedry oraz starych oliwskich kamienic. 

Invest Komfort zaprosił artystów i rzemieślników do współpracy przy tworzeniu wnętrz. Rzeźby dla Opackiej zaprojektowała i wykonała rzeźbiarka Aleksandra Józefów. Artystka korzysta w swoich pracach z silnych, odpornych materiałów, takich jak: metal, drewno, szkło czy żywica akrylowa, równocześnie sięgając po klasyczny marmur, granit i glinę. Interpretuje je w innowacyjny, a zarazem przenikliwy i wrażliwy sposób.

Wnętrza inwestycji oraz przylegające tereny zielone będzie można oglądać w towarzystwie opiekunów klienta od godziny 10:00 do 15:00. Obowiązują zapisy – formularz jest dostępny na stronie www.investkomfort.pl/dni-pokazowe

W sąsiedztwie inwestycji odbędzie się tego dnia Piknik Sąsiedzki, który Invest Komfort organizuje w związku z planowanym otwarciem nowego, ogólnodostępnego parku przy ulicy Opackiej. Deweloper zrewitalizował ok. 5 tys. mkw terenu należącego do miasta. Od 10:00 do 15:00 na miejscu odbędą się różnorodne warsztaty i animacje. Organizatorzy zapewniają także poczęstunek i muzykę na żywo. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.  

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar