Działki w Rudzie Śląskiej zostaną objęte programem wspierania budownictwa jednorodzinnego

Działki w Rudzie Śląskiej zostaną objęte programem wspierania budownictwa jednorodzinnego
Możliwość komentowania Działki w Rudzie Śląskiej zostaną objęte programem wspierania budownictwa jednorodzinnego została wyłączona, 13/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, inwestycje, mieszkaniowe, śląskie

Program wspierania budownictwa jednorodzinnego obejmie w tym roku ponad 90 działek w Rudzie Śląskiej. To już jego druga edycja, w poprzednim roku program cieszył się sporą popularnością – zapewnia prezydent Rudy Śląskiej.

Magistrat organizuje przetargi a osoby, które zaoferują najwyższą cenę będą mogły wykupić działki z 75% bonifikatą. Warunkiem jej otrzymania jest wybudowanie domu i zamieszkanie w nim w ciągu trzech lat od dnia zawarcia umowy użytkowania wieczystego. Najwięcej działek objętych programem znajduje się w dzielnicy Kochłowice i Bielszowice, pozostałe zaś znajdują się w Goduli, Bykowinie oraz dzielnicach Nowy Bytom i Wirek. W ubiegłym roku pod budownictwo jednorodzinne zostało oddanych w użytkowanie wieczyste 27 nieruchomości.

źródło: portalsamorzadowy.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.