Działki w Rembertowie pójdą na sprzedaż?

Działki w Rembertowie pójdą na sprzedaż?
Możliwość komentowania Działki w Rembertowie pójdą na sprzedaż? została wyłączona, 05/12/2013, przez␣, w␣grunty, Headline, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

PKP posiada wiele nieruchomości na terenie całej Polski. Przyszedł czas na sprzedaż działek znajdujących się w centrum warszawskiego Rembertowa. Inicjatywie sprzeciwiają się mieszkańcy dzielnicy, a zwłaszcza członkowie Klubu Przyjaciół Rembertowa. Chcą oni, aby dzielnica się rozwijała, a centrum zostało zmodernizowane.

Jak przyznaje zastępca burmistrza Rembertowa:  – Właścicielem gruntu jest PKP i zgodnie z prawem może go sprzedać. My nie możemy im tego zabronić, możemy tylko przez plan zagospodarowania narzucić pewne ograniczenia i tyle zrobiliśmy. W PKP są wielkie zmiany i w wielu miejscach spółka pozbywa się gruntów. Nie jest zainteresowana inwestowaniem, chce je tylko jak najlepiej sprzedać.

Do tej pory obrońcy gruntów wysłali pisma m.in. do PKP S.A., ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej i prezydenta Warszawy.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Alina Zienowicz (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.