Działka po wyburzonym szpitalu w Zabrzu za 86 mln zł

Działka po wyburzonym szpitalu w Zabrzu za 86 mln zł
Możliwość komentowania Działka po wyburzonym szpitalu w Zabrzu za 86 mln zł została wyłączona, 16/01/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, działki, grunty, Headline, inwestycyjne, śląskie

40-hektarowa działka należy do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na jej terenie jeszcze do niedawna stał niedokończony szpital, największy tego typu obiekt w Polsce.

Uniwersytetu nie było jednak stać na dokończenie szpitala, którego budowa rozpoczęła się w latach 70. Prace wykończeniowe mogłyby nawet wynieść 1 mld zł. Kiedy nie powiodła się próba sprzedaży działki wraz ze szpitalem, uczelnia dostała zgodę na zrównanie go z ziemią. Zabieg ten trwał kilka miesięcy i kosztował 3,6 mln zł.

Pusta działka została wyceniona na 86 mln zł. Jest to grunt inwestycyjny, częściowo uzbrojony w sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej z możliwością dostępu do sieci energetycznej i wodociągowej. Na ofert od chętnych do zakupu działki uczelnia czeka do 30 stycznia.

 Źródło: gazeta.pl

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.