Dyskryminacja Rzeszowa w programie MdM

Dyskryminacja Rzeszowa w programie MdM
Możliwość komentowania Dyskryminacja Rzeszowa w programie MdM została wyłączona, 30/10/2015, przez␣, w␣ceny, Headline, inwestycje, kredyty, MdM, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, podkarpackie

Z analizy Lion’s Bank wynika, że nie wszędzie jest łatwo kupić mieszkanie używane, które można kupić za pomocą programu MdM. Najbardziej dyskryminowany jest Rzeszów, gdzie limit kwalifikujący ram MdM, należałoby wskazać Rzeszów. W stolicy województwa podkarpackiego limit kwalifikujący do dopłat wynosi dla lokali używanych 3,6 tys. zł.

Podobnie źle, sytuacja wygląda w Lublinie (9,6 proc. ofert spełniających kryteria) czy Wrocławiu (5,9 proc.), a tym bardziej w Krakowie (2,7 proc.) i Warszawie (2,6 proc.). W stolicy tylko jedno mieszkanie używane na 38 kwalifikuje się do dopłat.

Miastami wojewódzkimi, w których ponad połowa ofert mieszkań używanych kwalifikuje się do dopłat są Gorzów Wielkopolski (83,6%), Zielona Góra (69,8%), Łódź (52,1 proc. ofert mieszkań używanych spełnia kryteria), Kielce (54,3 proc.), Katowice (54,8 proc.), Bydgoszcz (57,4 proc.) i Olsztyn (58,9 proc.).

Źródło: Analiza Lion’s Bank, Bartosz Turek

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.