Dwa bieguny cen deweloperskich

Możliwość komentowania Dwa bieguny cen deweloperskich została wyłączona, 18/05/2012, przez␣, w␣Uncategorized

W Warszawie rozpiętość cen nowych mieszkań jest ogromna. Powstają zarówno tanie mieszkania popularne na Białołęce, jak i inwestycje pałacowe na Mokotowie

 

W Warszawie za 1 metr kwadratowy mieszkania od dewelopera musimy zapłacić średnio ok. 7900 zł. W ciągu roku nowe lokale potaniały o 220 zł za metr, podaje RynekPierwotny.com.

Od 6200 do 18 000 za metr

Najwięcej nowych mieszkań sprzedaje się w najtańszej w mieście Białołęce. Ta dzielnica już od jakiegoś czasu jest liderem pod względem zarówno budowy, jak i sprzedaży mieszkań na stołecznym runku pierwotnym. Nabywców przyciągają głównie niskie stawki za lokale. Średnia cena mieszkania deweloperskiego na Białołęce wynosi 6200 zł/mkw.

Na drugim biegunie warszawskiej skali cen nowo budowanych mieszkań jest Śródmieście. Na jego terenie, jak podaje Emmerson, można kupić nowe mieszkanie średnio za 18 000 zł/mkw. Jednak ulubionym rejonem mieszkańców stolicy jest Mokotów. W tej najpopularniejszej stołecznej dzielnicy powstają najczęściej inwestycje apartamentowe. Jak podaje portal Rynekpierwotny.com, na Mokotowie za mkw. nowego mieszkania zapłacimy przeciętnie 10 400  zł.

Luksusowy rejon Mokotowa

Właśnie na terenie Mokotowa, w rejonie ulic Sobieskiego i Wilanowskiej, w okolicy parku Pod Skocznią realizowane są najbardziej ekskluzywne inwestycje w Warszawie. W tym obszarze położona jest np. rezydencja Leszka Czarneckiego. Prace wykończeniowe tego stylizowanego na klasycystyczny pałac budynku dobiegają już końca.

W pobliżu dwie rezydencje buduje również Home Broker. Ta inwestycja to swego rodzaju „bliźniaki pałacowe” zaprojektowane w stylu willi weneckich. W rejonie ulicy Inspektowej duży projekt obejmujący ekologiczne wille miejskie zamierza zrealizować także firma MS Opoka.

W tej samej części Mokotowa, przy ulicy Potoki budowę luksusowego osiedla, ośmiu willi miejskich jeszcze w tym roku ma zamiar rozpocząć firma Rogowski Development. W każdym z ośmiu budynków w luksusowej inwestycji o nazwie Ogrody Potoki znajdzie się kilka apartamentów.

Wille, penthouse i apartamenty mokotowskie

Deweloper jest już od dawna obecny ze swymi inwestycjami na terenie Mokotowa. Od lat buduje wieloetapowe osiedla Apartamenty Wilanowska, w którym także można kupić ekskluzywne penthouse’y o powierzchni powyżej 320 mkw. z tarasami lub ogrodami. Tu  ceny są już jednak zróżnicowane, a apartamenty dostępne nie tylko dla milionerów. Katalogowe stawki wahają się od 7,8 tys. do 12,7 tys. zł za mkw., ale Rogowski Development znany jest z możliwości indywidualnych negocjacji.

Co więcej, w innej inwestycji tego dewelopera także położonej na Mokotowie przy ulicy Granitowej można kupić w tej chwili apartament już w cenie 6,2 zł/mkw. Mieszkania, które zostały jeszcze w projekcie Apartamenty Przy Wyścigach mają większe metraże. Ciekawa jest jednak ich cena, która zbliżona jest do średniej stawki obowiązującej na Białołęce. Jak widać, na terenie Mokotowa w inwestycjach deweloperskich znaleźć można cały przekrój cenowy aktualny dla stolicy.

 

Autor: Rogowski Development

Omnie Rogowski Development