Duży popyt na inwestycje komercyjne w Katowicach

Duży popyt na inwestycje komercyjne w Katowicach
Możliwość komentowania Duży popyt na inwestycje komercyjne w Katowicach została wyłączona, 19/10/2012, przez␣, w␣inwestycje, Katowice, miasta, nieruchomości, regiony, śląskie

W Katowicach buduje się głównie centra handlowe i magazyny. Jak informuje Marek Noetzel z Cushman & Wakefield, zainteresowanie kupnem ziemi jest tam większe niż w innych regionach Polski.

W I półroczu 2012 r. na Górnym Śląsku powstały 44 tys. mkw. magazynów, co stanowiło wtedy 14 proc. wszystkich takich inwestycji w Polsce. Katowicka aglomeracja jest na drugim miejscu po Mazowszu jeśli chodzi o aktywność magazynowo-produkcyjną.

Katowice są także prężnie rozwijającym się ośrodkiem handlu. Podaż jest na poziomie 1,2 mln mkw. Eksperci wiążą duże nadzieje z rozwojem sektora mniejszych centrów handlowych i sklepów, najczęściej budowanych przy osiedlach mieszkaniowych.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Profix11 (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.