Dolne Miasto w Gdańsku zyskało nowy wygląd

Dolne Miasto w Gdańsku zyskało nowy wygląd
Możliwość komentowania Dolne Miasto w Gdańsku zyskało nowy wygląd została wyłączona, 28/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Gdańsk, infrastruktura, inwestycje

Jedna z najstarszych i najpiękniejszych dzielnic Gdańska wreszcie zyskała nowe oblicze! Dolne Miasto, którego początki sięgają XVII wieku, inspiruje teraz do podróży w czasie niepowtarzalnymi kamienicami, zieloną aleją jarząbów szwedzkich i zrewitalizowanymi drogami. Nowe chodniki i ścieżki rowerowe zachęcają odwiedzających do odkrywania zakątków tego niezwykłego miejsca.

Zrewitalizowane oblicze Dolnego Miasta uzyskano dzięki trwającym ponad 16 miesięcy pracom budowlanym w ramach projektu pn. „Przebudowa dróg i infrastruktury podziemnej z zagospodarowaniem terenu i przebudowa elementów budynków mieszkalnych, w obrębie pasów drogowych ulic: Łąkowej i Wróbla, Dolnej, Kieturakisa, Kurzej, Śluza, Radnej i Toruńskiej”. Inwestorem przedsięwzięcia jest Miasto Gdańsk, a generalnym wykonawcą firma Skanska. Wartość projektu wyniosła 19,8 mln zł netto.

Bardzo istotną dla mieszkańców część zadania stanowiły prace związane z przebudową elementów obiektów mieszkalnych. Wyremontowano 17 budynków komunalnych i 14 wspólnotowych.

Miasto Gdańsk przygotowuje obecnie Delimitację Obszarów Zdegradowanych Gdańska, na podstawie której będzie się ubiegało o fundusze europejskie z RPO WP na lata 2014-2020r. na działania rewitalizacyjne, w tym na kontynuację działań w dzielnicach dotąd rewitalizowanych – także na Dolne Miasto.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.