Do końca listopada wał w Konstancinie-Jeziornie będzie gotowy

Do końca listopada wał w Konstancinie-Jeziornie będzie gotowy
Możliwość komentowania Do końca listopada wał w Konstancinie-Jeziornie będzie gotowy została wyłączona, 29/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

Trwa obecnie przebudowa prawobrzeżnego wału Jeziorki w gminie Konstancin-Jeziorna. Wartość inwestycji to ponad 5,4 mln zł. Wał będzie miał długość 5,5 km i zapewni bezpieczeństwo terenom leżącym nad rzeką.

Remont rozpoczął się latem, natomiast jego zakończenie ma nastąpić pod koniec listopada. Inwestorem jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie.  Wał ma zapewnić ochronę przed powodzią terenom obejmującym  4,2 ha.

Inwestycja obejmuje przeprowadzenie prac pomiarowych, usunięcie krzewów i drzew, przebudowę skarpy oraz korony wału oraz naprawę wylotu z przepompowni. Powstaną również dwa przejazdy wałowe i schody karpowe. Do tej pory nie doszło jeszcze do przerwania wału podczas wiosennych roztopów, ale zdarzały się lokalne podtopienia. Lewobrzeżny wał Jeziorki również powinien zostać wyremontowany, ale jeszcze nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Informacje o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.