Dni Wina w hotelach Sofitel

Dni Wina w hotelach Sofitel
Możliwość komentowania Dni Wina w hotelach Sofitel została wyłączona, 28/09/2015, przez␣, w␣Europa, mazowieckie, Uncategorized

Przełom września i października to tradycyjnie początek winobrania we Francji, dlatego między 21 września a 31 października 2015 w hotelach marki Sofitel odbywają się Wine Days. Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszą liczne spotkania wokół wina, degustacje i promocje. Nie zabrakło również współpracy ze światowej klasy sommelierami: Enrico Bernardo, Najlepszym Sommelierem Świata 2004 roku oraz Adamem Pawłowskim, pierwszym Polakiem z prestiżowym tytułem Master Sommelier. Na potrzeby tegorocznego Sofitel Wine Days sieć hoteli również zleciła Francuskiemu Instytutowi Badań Opinii Społecznej badanie na temat postrzegania wina. Zapraszamy do wspólnego celebrowania francuskich alkoholi i stylu życia, poprzez szeroki wachlarz niezwykłych doświadczeń.

Badanie przeprowadzone w siedmiu krajach: Australii, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Rosji i Stanach Zjednoczonych miało za zadanie pokazać nie tylko jak współcześnie myślimy o winie, ale także przy jakiej okazji je spożywamy. Analizy jej rezultatów podjął się Enrico Bernardo, Najlepszy Sommelier Świata 2004, który jedocześnie pełni rolę ambasadora i rzecznika Sofitel Wine Days 2015.

76% ankietowanych lubi pić wino
Badanie w ramach Sofitel Wine Days pokazuje, że wino, tuż po piwie, jest najchętniej spożywanym alkoholem przez ludzi na całym świecie. 76% wszystkich ankietowanych pije wino, a co ciekawe prym wiodą w tej kategorii Chińczycy. Aż 89% respondentów z tego kraju zadeklarowało jego spożywanie.

– „Kiedy zaczynałem pracować w tej branży 20 lat temu, w wielu krajach nie było zwyczaju picia wina. Dziś z radością możemy obserwować, jak się to zmieniło i jak bardzo doceniany jest to trunek na całym świecie” – komentuje Enrico Bernardo. – „Wyniki potwierdzają, że wino jest obecne nie tylko w krajach, które się z nim kojarzą, takich jak Francja czy Włochy, albo w regionach winiarskich „nowego świata” – Australia czy USA, ale także wśród kultur, które niedawno odkryły rozkosze płynące z wina m.in. Chiny oraz Indie.”
Rada Enrico Bernardo: odkryj dobre wina z innych części świata, jak Malbec z Argentyny, Chenin Blanc z RPA, Riesling z Niemiec, Tokaj z Węgier, czy Sauvignon Blanc i Pinot Noir z Nowej Zelandii.

Wino to Francja
Badania w ramach Sofitel Wine Days pokazują, że Francja jest pierwszym krajem, który przychodzi do głowy, gdy ktoś wspomina o doskonałym, gatunkowym winie. Co więcej, ten alkohol jest synonimem smaku dla 53% Francuzów, którzy uważają, że „gastronomia” to słowo, jakie najbardziej kojarzy się i opisuje francuskie wino.

– „Chociaż bogaty świat winiarski nadal poszerza się o inne kraje, Francja utrzymała pozycję lidera i pozostaje potęgą w naszych umysłach, czy na naszych podniebieniach, w zakresie wspaniałych, gatunkowych trunków” – przyznaje Enrico Bernardo. – „Wierzę, że w nadchodzących latach Francja utrzyma swoją dominującą pozycję i nadal będzie dostarczać wysokiej jakości wina, którymi konsumenci będą mogli się zachwycać na całym świecie, również dzięki takim wydarzeniom, jak Sofitel Wine Days”.

Rada Enrico Bernardo: spróbuj dobrego wina z serem. Na przykład, Brillat-Savarin z szampanem, Brie de Meaux z Beaujolais, Comté z różowym Côte de Provence, czy nawet Camembert z cydrem.

Sofitel Wine Days w Polsce
Sofitel Wine Days są również hucznie obchodzone w Polsce. Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie spotkanie z Master Sommelierem w Sofitel Warsaw Victoria, które odbędzie się 22 października 2015. 5-daniowa kolacja szefa kuchni, Macieja Majewskiego, połączona będzie z degustacją francuskich trunków wybranych na tę okazję przez Adama Pawłowskiego. Przez cały czas trwania Sofitel Wine Days dostępna będzie specjalna oferta z menu degustacyjnym dla dwojga oraz 10% zniżka na wina i szampany. Promocja będzie także obowiązywać w hotelu Sofitel Grand Sopot. Warte odnotowania są degustacje organizowane w Sofitel Wroclaw Old Town. Już 24 września będzie można spróbować wyśmienitych serów z doskonale dobranymi winami, a 3 października odbędzie się Wine&Food Show, który poprowadzi uczestnik Master Chefa francuskiego pochodzenia Juliene Secher. Na czas trwania Sofitel Wine Days w Sofitel Wroclaw Old powstanie winoteka, która pozwoli zabrać ulubione francuskie trunki do domu.
Ekskluzywne kolacje, degustacje, wieczory z koktajlami na bazie wina i wiele innych imprez z pewnością zadowolą różnorodne gusta gości hoteli Sofitel, którzy wyjeżdżając zabiorą ze sobą specjalistyczną wiedzę i mnóstwo wspomnień.

Tagi:␣
hotelSofitelwino

Omnie Piotr Sutkowski

Avatar