Dni otwarte w Garnizonie – 9-10 listopada

Dni otwarte w Garnizonie – 9-10 listopada
Możliwość komentowania Dni otwarte w Garnizonie – 9-10 listopada została wyłączona, 05/11/2013, przez␣, w␣deweloperzy, Gdańsk, Headline, miasta

W drugi weekend listopada Grupa Inwestycyjna Hossa zaprasza na dni otwarte w unikatowej na skalę ogólnopolską inwestycji Garnizon, zlokalizowanej w samym centrum Trójmiasta w Gdańsku Wrzeszczu.
W ramach nowo zrealizowanego kwartału zaprezentowana zostanie apartamentowa oferta kamienicy przy ul. Słonimskiego 6 oraz miejskich willi Avangard – eleganckich budynków, które powstały w bezpośrednim sąsiedztwie zielonego skweru i obecnie rewitalizowanej Willi Komendanta.

Podczas wizyty w Garnizonie będzie można poznać tę jedyną w swoim rodzaju przestrzeń miejską z jej kameralną zabudową, pięknym kasztanowym starodrzewem i odrestaurowanymi zabytkami.

Prócz prestiżowej lokalizacji, najnowsze realizacje w Garnizonie wyróżnia nowoczesna, odważna architektura (projekt: Studio Architektoniczne Kwadrat) dopełniająca historyczną stylistykę istniejących zabytków oraz wysoka jakość wykorzystanych technologii i materiałów. Na elewacjach budynków zastosowano szlachetne okładziny nawiązujące kolorystyką do historycznych zabudowań garnizonu huzarów.

W awangardowym projekcie miejskich willi Avangard uwagę zwracają aranżacje części wspólnych – to nowoczesny i odważny projekt, który wykracza poza utarte schematy, równocześnie pozostając eleganckim i funkcjonalnym. Ultranowoczesne wnętrza ozdabiają duże, wyraziste grafiki stworzone przez artystów specjalnie do wnętrz Avangard – w całej inwestycji nie znajdziemy dwóch identycznych obrazów, a jest ich ponad 50.

Niezwykle estetyczna i funkcjonalna przestrzeń wspólna zaaranżowana została również pomiędzy budynkami – tradycyjnie dla Garnizonu i z poszanowaniem historii tego terenu, ciągi komunikacyjne wyłożone są granitowym brukiem, zastosowano bogate formy zieleni, eleganckiej małej architektury i oświetlenia – wszystko spójne z założeniami przyjętymi dla całego Garnizonu.

W Garnizonie konsekwentnie realizowana jest idea włączenia tego terenu do tkanki miasta, co oznacza stworzenie otwartej i wielofunkcyjnej dzielnicy. Równocześnie w poszczególnych zespołach apartamentowych Garnizonu zastosowano wysokie standardy bezpieczeństwa – budynki i ciągi komunikacyjne objęte są monitoringiem, a części prywatne objęto systemem kontroli dostępu. Tę ideę świetnie ilustruje właśnie zrealizowany kwartał: wewnętrzne patio, jakie współtworzą wille Avangard, dostępne jest wyłącznie dla mieszkańców tych budynków, a tuż obok, przy ul. Hemara znajduje się zielony skwer miejski z placem zabaw i rzeźbą, której projekt zostanie wyłoniony w międzynarodowym konkursie. Zrealizowany kwartał dysponuje również bogatą ofertą usługowo-handlową. Mamy tu do czynienia z najwyższej jakości przestrzenią miejską, realizowaną przez prywatnego inwestora z zachowaniem ładu przestrzennego i z troską o zrównoważony rozwój dzielnicy.

Garnizon to sztandarowa inwestycja Hossy, która skalą i rozmachem nie ma sobie równych w całym Trójmieście. Coraz więcej osób docenia wartość tego miejsca, czego dowodem jest dynamiczna sprzedaż mieszkań w Garnizonie (Hossa od początku tego roku wprowadziła do oferty aż 4 kamienice w Garnizonie). Zachęcające do zakupu są również ceny, które w Garnizonie zaczynają się od 5 600 zł/m2.

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.