Deweloperzy chcą zdążyć przed prima aprilis

Deweloperzy chcą zdążyć przed prima aprilis

Z najnowszego raportu Instytutu Ekonomicznego NBP wynika, że w IV kw. 2011 roku deweloperzy rozpoczynali nowe inwestycje pomimo spadku cen nieruchomości.

W IV kw. średnia cena jednego m kw. mieszkania na rynku pierwotnym w dziesięciu największych miastach w Polce wyniosła 4601 zł. W porównaniu do III kw. 2011 roku średnia cena spadła o 150 zł.

Mimo spadku cen, deweloperzy nadal dobrze zarabiają na sprzedaży mieszkań. Rozpoczęcie budowy nowej inwestycji przed kwietniem br. gwarantuje, że nie będzie ona podlegać przepisom ustawy deweloperskiej. To powoduje, że inwestorzy wciąż decydują się na realizację kolejnych inwestycji.

Źródło: interia.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Avatar
Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.

Jeden komentarz

  1. Avatar
    marta
    Marzec 14th, 2012 11:33

    ceny nieruchomości lecą na łeb na szyję…ceny transakcyjne nijak się mają do cen ofertowych – na których opieracie swoje średnie ceny metra kwadratowego w różnych dzielnicach warszawy. Srednią cenę pokazujecie 8500 a oferty z waszej strony są za 7200 za metr…i to na dokładkę ofertowe !! transakcyjne będą niższe o kolejne 5% !!
    Demografia i słąba zdolność kredytowa – dobiły już i tak ledwo dyszący rynek nieruchomości…następne odbicie za jakieś 10 lat…