Deweloperzy w centrum miasta budują mniejsze projekty, niż na obrzeżach

Deweloperzy w centrum miasta budują mniejsze projekty, niż na obrzeżach

Fakt, że w danej dzielnicy czy regionie miasta znajduje się duża liczba inwestycji deweloperskich nie zawsze musi oznaczać, że zlokalizowana jest tam duża oferta mieszkaniowa. Wszystko zależy od wielkości poszczególnych inwestycji.

W stolicy najwięcej sprzedawanych obecnie projektów jest zlokalizowanych na Mokotowie, a największa podaż mieszkań występuje na Białołęce. W grodzie Kraka największa liczba inwestycji deweloperskich znajduje się na terenie dzielnicy Dębniki, z kolei najszerszy wybór lokali mieszkalnych występuje na Podgórzu. Za to inaczej wygląda sytuacja we Wrocławiu. W tym mieście najwięcej nowych projektów wielorodzinnych i jednocześnie największa oferta mieszkań deweloperskich do kupna występuje w rejonie Krzyków.

Rejony miast z największą liczbą inwestycji i największą liczbą mieszkań dostępnych na rynku pierwotnym, III kwartał 2011 r. (Źródło: Raporty „Pierwotny rynek mieszkaniowy. III kwartał 2011 r.” dla poszczególnych miast)

 

Tagi:␣
front

Omnie Emmerson

Emmerson S.A. jest jednym z liderów polskiego rynku nieruchomości, prowadząc działalność w zakresie pośrednictwa nieruchomościami, zarządzania, wyceny, rynku komercyjnego, doradztwa finansowego oraz analiz rynkowych.

Jeden komentarz

  1. domino
    Listopad 21st, 2011 14:18

    nie zdecydowałabym się na mieszkanie w centrum stolicy. już wyrosłam z parcia na życie miejskie. szukam spokojnego miejsca pod warszawą, chcemy z mężem powiększyć rodzinę i nie przejmować się sąsiadami.