Deweloper kontra urzędnik

Deweloper kontra urzędnik
Możliwość komentowania Deweloper kontra urzędnik została wyłączona, 19/04/2013, przez␣, w␣budowlane, ceny, deweloperzy, grunty

958918_82895365W rankingu miast przyjaznych deweloperom wygrywają: Bydgoszcz, Gdynia i Łódź. Wszelkich formalności związanych z budową można tam dopełniać najszybciej.

Inwestorzy indywidualni i deweloperzy cierpią najbardziej z wydłużonego czasu oczekiwania na urzędnicze decyzje. Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) w ramach trzeciej edycji badań zbadał czas postępowań administracyjnych w sprawach o wydanie warunków zabudowy i pozwoleń na budowę obiektów budownictwa wielorodzinnego w 11 miastach wojewódzkich.

W rękach urzędników

Najgorzej wygląda sytuacja w przypadku wydawania warunków zabudowy. Jedynie 8 proc. decyzji zostało wydanych w ustawowym czasie, a w kilku przypadkach wydanie decyzji trwało powyżej 3 lat. Warto zwrócić uwagę na lidera zestawienia – na Bydgoszcz – który wydał 56 proc. decyzji w terminie poniżej 60 dni, choć nie jest to wynik godny pochwały. W tym samym roku najsłabsze miasto w rankingu – Wrocław – nie wydało ani jednej decyzji w ustawowym czasie. Te same miasta zajęły pierwsze i ostanie miejsce w badaniu za 2010 i 2011 rok, co potwierdza, że długość wydawania decyzji zależy od samych urzędników.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.