Develia rozpoczyna sprzedaż II etap Alei Praskich w Warszawie

Develia rozpoczyna sprzedaż II etap Alei Praskich w Warszawie
Możliwość komentowania Develia rozpoczyna sprzedaż II etap Alei Praskich w Warszawie została wyłączona, 19/01/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich – spektakularnej inwestycji, realizowanej na warszawskiej Pradze Południe. W ofercie znalazły się 182 lokale mieszkalne i usługowe. 

Obraz zawierający drzewo, zewnętrzne, trawa, park

Opis wygenerowany automatycznie

Osiedle Aleje Praskie

W ramach drugiej fazy projektu przy ul. Podskarbińskiej powstaną dwa czteropiętrowe budynki połączone wspólną, podziemną halą garażową. Deweloper zapewnia szeroki wybór mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach – od kawalerek po przestronne, 5-pokojowe lokale rodzinne. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Na miejscach parkingowych w halach garażowych zapewniona zostanie możliwość montażu ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na luty br. Generalnym wykonawcą jest firma Kalter. 

Aleje Praskie łączą w sobie zalety dobrej lokalizacji, rozbudowanej infrastruktury lokalnej oraz rozległych obszarów zielonych na terenie inwestycji. Nie dziwi nas więc duże zainteresowanie, jakim cieszy się ten projekt wśród warszawiaków – w ciągu zaledwie czterech miesięcy znaleźliśmy nabywców na 70 procent mieszkań wchodzących w skład I fazy – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, także ten będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM – otrzymanie takiego wyróżnienia to potwierdzenie, że obiekt jest przyjazny dla środowiska. Inwestycja realizowana jest z dużą dbałością o komfort mieszkańców i zapewnia dostęp do terenów zielonych. W centrum Alei Praskich znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Rozległe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi budynkami zostaną obsadzone drzewami, łąkami kwietnymi i roślinnością o podwyższonej produkcji tlenu. Develia kładzie również nacisk na atrakcyjne wykorzystanie elementów małej architektury – deptaki na terenie inwestycji uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym, ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki.  

Jedną z największych zalet projektu jest rozwinięta infrastruktura usługowa, edukacyjna i komunikacyjna. W bezpośrednim sąsiedztwie działają kawiarnie, restauracje, sklepy, placówki ochrony zdrowia oraz szkoły i przedszkola. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, al. Waszyngtona czy al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w niedalekiej przyszłości także II linia metra (stacja Mińska). 

II etap Alei Praskich zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia FBT. Ceny zaczynają się już od 10 800 zł za metr kwadratowy.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar