Darłowo ma lepszy dojazd do portu

Darłowo ma lepszy dojazd do portu
Możliwość komentowania Darłowo ma lepszy dojazd do portu została wyłączona, 05/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, zachodniopomorskie

Zakończył się trzeci, ostatni etap prac budowlanych w Darłowie. Celem inwestycji była poprawa dostępności do portu morskiego od strony lądu. W ciągu 22 miesięcy Skanska zbudowała 3 km nowych dróg, ścieżki pieszo-rowerowe, nowe ronda, oświetlenie uliczne oraz kanalizację deszczową odwadniająca jezdnię.

W ramach pierwszej i drugiej części inwestycji Skanska, na zamówienie Urzędu Miasta Darłowo, zrealizowała kontrakt o wartości 14,5 mln zł netto. Głównym założeniem projektu było wykonanie infrastruktury umożliwiającej jak najlepszy dojazd do portu od strony lądu. Trzeci etap inwestycji pozwoli w przyszłości na prowadzenie rozładunku frachtu wprowadzanego do portu w Darłowie.

Inwestycja o wartości 4,2 mln zł obejmowała swym zakresem budowę nowej konstrukcji drogi, ciągu pieszo-rowerowego, infrastruktury sanitarnej i oświetlenia ulicznego.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: skanska.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.